Forum www.wspia2009.fora.pl Strona Główna www.wspia2009.fora.pl
WSPiA 2009 - Przemyśl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Konstytucyjny system organów państwowych
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.wspia2009.fora.pl Strona Główna -> Notatki, pomoce i inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rose123




Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:12, 20 Kwi 2010    Temat postu: Konstytucyjny system organów państwowych

Może ktoś wrzucić tu pytania do TORTURY FIZYCZNO-UMYSŁOWE? pzd

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pasazere




Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ze wsi ;p

PostWysłany: Śro 13:48, 21 Kwi 2010    Temat postu:

proszę podaje listę i na parę pytań odp ale nie jestem pewny czy są prawidłowe bo szukałem na necie jak by ktoś miał to niech rzuci jakie odp

1. Ustrój społeczno - polityczny - istota; rodzaje; cechy.

2. Organ państwowy - pojęcie i klasyfikacje.
odpowiednio zorganizowana instytucja utworzona na podstawie przepisów prawa, działająca w imieniu i na rzecz państwa przy zastosowaniu środków właściwych dla władzy państwowej organy państwowe możemy sklasyfikować na jednoosobowe lub wieloosobowe (kolegialne).
3. System organów i konstytucyjny system organów państwowych - pojęcie.

4. Polska transformacja ustrojowa - historia, istota; cechy; efekty;
ogół zmian w sferze polityki, gospodarki i struktury społecznej, których głównym celem jest przejście od państwa komunistycznego do państwa w pełni demokratycznego na drodze reform. Prowadzi do wykształcenia się nowych struktur i instytucji politycznych posiadających poparcie społeczeństwa. Forma jej przemian ma charakter ewolucyjny, natomiast treść dokonywanych zmian formę rewolucyjna.
Początek transformacji przypada na koniec lat osiemdziesiątych. Zła koniunktura gospodarki, brak artykułów pierwszej potrzeby takich jak żywności, ubrań i leków oraz trudna sytuacja mieszkaniowa przyczyniły się do wywołania fali strajków i wystąpień przeciwko władzy komunistycznej.
Przyspieszenie przemian przyniosło zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki w 1984 roku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa (SB). Osoba księdza stanowiła zagrożenie dla trwałości systemu komunistycznego, gdyż jawnie popierał podziemną „Solidarność” oraz posiadał ogromny autorytet, za którym stały tysiące wiernych.
Odwagi, szczególnie duchowej, osobom dążącym do zmian w systemie politycznym Polski dodawał Papież - Polak Jan Paweł II. Popierał on dążenie do zrzucenia jarzma komunizmu i działania „Solidarności”. W czasie swoich pielgrzymek w 1983 i 1987 roku dał świadectwo wiary w pozytywne przemiany i polepszenie sytuacji w Polsce.
Najważniejszym etapem przemian ustrojowych były obrady „Okrągłego Stołu”. Po długich rozmowach 5 kwietnia 1989 roku zawarto kompromis. W ramach „porozumień kwietniowych” miały odbyć się nowe wybory do Sejmu i Senatu, a także przywrócony miał być urząd prezydenta.
Dnia 4 czerwca 1989 roku odbyły się wybory parlamentarne, w których Solidarność zdobyła większe poparcie niż Polska Zjednoczona Partia Robotnicza. W Sejmie Solidarności przypadło 161 miejsc, natomiast w Senacie 99 na 100.
Po wyborach czerwcowych, 24 sierpnia 1989 roku Sejm powołał na stanowisko premiera Tadeusza Mazowieckiego. Rząd pod jego przewodnictwem był pierwszym niekomunistycznym rządem Polski oraz jedynym takim rządem w Europie Środkowo – Wschodniej.
Zakończenie transformacji w Polsce przypada na przełom lat 1990 i 1991. W styczniu 1990 roku rozwiązano komunistyczną partię PZPR, a w grudniu prezydentem został Lech Wałęsa - pierwszy polski prezydent wybrany w wyborach powszechnych. Koniec przemian przypada na październik 1991 roku, gdy odbyły się wolne i w pełni demokratyczne wybory do Sejmu i Senatu.
W okresie transformacji ustrojowej Polski nastąpiły przemiany społeczne. Ich głównym celem było przejście od biernego społeczeństwa postkomunistycznego do społeczeństwa obywatelskiego. Ogromną rolę w tej kwestii odgrywa czynnik historyczny. Walka Polaków z komunizmem oraz dążenie do wprowadzenia demokracji przejawiało się w spontanicznym buncie, organizowaniu strajków i demonstracji. Zmiany wystąpiły także w strukturze zawodowej i warstwowej.
Prywatyzacja przedsiębiorstw spowodowała spadek liczby osób czynnych zawodowo, gdyż duża część pracujących przeszła na wcześniejszą emeryturę. Transformacja przyniosła ze sobą zmiany w podziale społeczeństwa polskiego na klasę robotniczą i chłopską.

Po 1989 roku wyróżniono 3 klasy:
1. klasa wyższa - obejmowała właścicieli i dyrektorów wielkich przedsiębiorstw, członków rządu, parlamentarzystów, artystów, doradców prawnych i finansowych oraz ekspertów różnych dziedzin
2. klasa średnia - obejmowała średnich i drobnych przedsiębiorców, rzemieślników, kupców, wykwalifikowanych robotników oraz większość inteligencji z wyższym wykształceniem
3. klasa niższa - obejmowała rolników indywidualnych, robotników niewykwalifikowanych oraz bezrobotnych.
Państwo polskie w dobie transformacji ustrojowej w ramach przemian politycznych przechodziło od państwa autorytarnego do państwa demokratycznego. Za początek zmian uważa się datę 5 kwietnia 1989 roku, kiedy podpisano porozumienia „Okrągłego Stołu”. W ramach owych porozumień przeobrażeniom uległy instytucje prawno – polityczne. Do najważniejszych należy:
• wprowadzenie urzędu prezydenta, wyłanianego w wyborach powszechnych i bezpośrednich
• oddzielenie kompetencji władzy wykonawczej od kompetencji parlamentu
• wzmocnienie znaczenia rządu
• wprowadzenie dwuizbowego parlamentu (Sejm i Senat)
• wprowadzenie pluralizmu politycznego
• utworzenie Krajowej Rady Sądownictwa
Zgodnie z europejskimi standardami rozbudowano prawa i wolności człowieka i obywatela. Stworzono także prawne gwarancje ich przestrzegania.
Transformacja w sferze gospodarki to proces przechodzenia od gospodarki scentralizowanej do gospodarki rynkowej. W Polsce wybrano tzw. wariant wstrząsowy, którego zadaniem była stabilizacja gospodarki i szybkie przejście do strefy wolnego rynku. Strategię działania przedstawiono pod nazwą „plan Balcerowicza”. Jego głównym celem było opanowanie inflacji. Zadanie to zostało wykonane w marcu 1990 roku, gdy ceny wzrosły tylko o 6%. Pozostałe punkty planu:
• wewnętrzna wymienialność złotówki
• koniec z dopłacaniem przez państwo do produkcji przemysłowej
• ścisła kontrola polityki monetarnej
• uzyskanie stabilnego punktu wymiany walut
• szybka prywatyzacja.
Plan Balcerowicza oprócz zwolenników miał także wielu przeciwników, rozczarowanych nową sytuacją państwa.
5. Prawo konstytucyjne w znaczeniu szerokim i wąskim.
W wąskim znaczeniu jest to zespół norm zawartych w konstytucji i innych ustawach a w szerokim są to wszelkie przepisy i normy prawne, których przedmiotem jest uregulowanie ustroju politycznego i społeczno-gospodarczego państwa niezależnie od tego gdzie te przepisy się znajdują.
6. Prawo parlamentarne - istota, rodowód.

7. Konstytucje i ich rodzaje.
Konstytucja (od łac. constituo,-ere - urządzać, ustanawiać, regulować) – akt prawny, określany także jako ustawa zasadnicza, która zazwyczaj ma najwyższą moc prawną w systemie źródeł prawa w państwie.
Konstytucje można dowolnie klasyfikować. W doktrynie prawa konstytucyjnego najczęstsze klasyfikacje to podział ze względu na:
• formę - pisane (formalne) i niepisane (materialne);
• sposób zapisania - akt normatywny (książkowa) i rozproszona (nie spisana - pojedyncze ustawy w wielu miejscach)
• treść - pełne i niepełne, tzw. małe konstytucje;
• procedurę powstawania - uchwalane i oktrojowane;
• sposób zmiany - sztywne i elastyczne;
• okres obowiązywania - stałe i czasowe (w zależności od okresu obowiązywania).
Dodatkowo stosuje się podział na konstytucje proste i złożone (gdy całość regulacji zawarta jest w jednej lub kilku ustawach).
8. Materia prawa konstytucyjnego.
W skład materii konstytucyjnej mogą wchodzić różne zagadnienia. Konstytucja może więc określać: podstawy ustroju społeczno - gospodarczego państwa, ponadto organizację, kompetencje i sposób powoływania najważniejszych organów państwowych, oraz podstawowe prawa, wolności i obowiązki obywatela.
9. Podmiot władzy suwerennej w Polsce - stan prawny i faktyczny; historia;.

10. Sposoby i formy sprawowania władzy suwerennej w państwie.

11. Podstawy ustroju społeczno - gospodarczego.

12. Podział i równoważenie się władz - historia, istota, gwarancje.


13. Władza ustawodawcza w RP.
Zgodnie z zapisem w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z roku 1997, władza ustawodawcza, należy do dwuizbowego Parlamentu. W jego skład wchodzą Sejm i Senat.
14. Władza wykonawcza w RP.
W Polsce organami egzekutywy są Prezydent i Rząd, jako organy konstytucyjne[2]. Jednak do władzy wykonawczej zalicza się również Premiera oraz organy administracji rządowej. Organem władzy wykonawczej jest także Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji; umocowana w Konstytucji RP ma prawo wydawania rozporządzeń.
15. Władza sądownicza w RP.
Według Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z roku 1997 władzę sądowniczą sprawują sądy i trybunały. Konstytucja gwarantuje ich odrębność i niezależność od innych władz.
Należy natomiast wyróżnić wymiar sprawiedliwości, który sprawują sądy:
• Sąd Najwyższy,
• sądy powszechne,
• sądy administracyjne
• oraz sądy wojskowe.
16. Pojęcie administracji publicznej.

17. Istota dualizmu w administracji publicznej w RP.
18. Systemy wyborcze;
19. Podstawowe zasady prawa wyborczego w wyborach Prezydenta RP.
20. Podstawowe zasady i istota wyborów do Sejmu RP.
21. Podstawowe zasady i istota wyborów do Senatu RP.
22. Podstawowe zasady i istota wyborów do rad gmin do 20 tyś. mieszkańców.
23. Podstawowe zasady i istota wyborów do rad gmin powyżej 20 tyś. mieszk. rad powiatów i sejmików województw.
24. Podziały terytorialne państwa; podstawowe; pomocnicze; trwałe, doraźne; specjalne. Polska w latach 1990 - 1998; i po 1998 r.
25. Formy sprawowania władzy; bezpośrednie, przedstawicielskie.
26. Mandat imperatywny - istota, cechy, skutki.
27. Mandat przedstawicielski - istota, cechy, skutki. Nabycie i wygaśnięcie mandatu.
28. Cechy organów przedstawicielskich; wybory; kadencja, ąuorum; wola zbiorowa, jawność obrad; jawny tryb głosowania; głosowanie w trybie tajnym, zakres odpowiedzialności.
29. Konstytucje Polski.
30. Treść Konstytucji.
31. Forma Konstytucji.
32. Sposób uchwalania Konstytucji RP z 1997 r.
33. Tryb zmiany Konstytucji.
34. Systematyka Konstytucji RP.
35. Ustawy konstytucyjne.
36. Prawo konstytucyjne w systemie prawa.
37. Pojęcie i istota zasad naczelnych (podstawowych, głównych) Konstytucji.
38. Zasada suwerenności narodu.
39. Zasada reprezentacji politycznej.
40. Zasada republikańskiej formy państwa.
41. Zasada demokratycznego państwa prawnego.
42. Zasada pluralizmu politycznego.
43. Zasada podziału i równowagi władz.
44. Zasada samorządności terytorialnej.
45. Zasada nadrzędności dobra wspólnego.
46. Zasada państwa sprawiedliwości społecznej.
47. Zasada unitarności (jednolitości) państwa i jego niepodzielności.
48. Zasada pośredniości (przedstawicielskiej formy) w sprawowaniu władz.
49. Zasada możliwości sprawowania władzy bezpośrednio.
50. Zasada niepodległości.
51. Zasada równoprawności, poszanowania autonomii i niezależności kościołów i związków wyznaniowych i ich współdziałania z państwem.
52. Zasada ochrony środowiska i jego zrównoważonego rozwoju.
53. Zasada prymatu Konstytucji w systemie prawa.
54. Zasada bezpośredniego stosowania przepisów Konstytucji.
55. Zasada przyrodzonej i niezbywalnej godności człowieka, jako źródła praw i wolności człowieka i obywatela.
56. Zasada konstytucyjnego ograniczenia i enumeratywnego określenia źródeł prawa.
57. Zasada prymatu ratyfikowanej umowy międzynarodowej zawartej za zgodą Sejmu nad ustawą z nią sprzeczną.
58. Zasada współdziałania władz i dialogu społecznego.
59. Zasada przestrzegania wiążących RP przepisów prawa międzynarodowego.
60. Zasada subsydiarności (pomocniczości).
61. Zasada solidarności z innymi.
62. Zasada pluralizmu zawodowego, społecznego, gospodarczego.
63. Zasada swobody i wolności działalności gospodarczej.
64. Zasada społecznej gospodarki rynkowej.
65. Zasada wolności prasy, radia, telewizji, internetu.
66. Zasada decentralizacji władzy publicznej.
67. Zasada decentralizacji finansów publicznych.
68. Zasada ochrony narodu przed systemami destrukcyjnymi i barbarzyńskimi.
69. Zasada ochrony własności i prawa dziedziczenia z ograniczeniem wywłaszczenia tylko na cele publiczne i za słusznym odszkodowaniem.
70. Zasada wolności człowieka i obywatela, ochrony i poszanowania jego praw.
71. Zasada uznania języka polskiego za język urzędowy.
72. Zasada apolityczności Sił Zbrojnych..
73. Zasada pełnego dostępu do stanowisk wybieralnych.
74. Zasada pełnego dostępu do służby cywilnej.
75. Preambuła Konstytucji - istota, treść.
76. Istota referendum.
77. Pojęcie i istota konsultacji społecznych.
78. Procedura ustawodawcza w RP.
79. Prawa i wolności człowieka i obywatela w Konstytucji.
80. Wolności i prawa osobiste.
81. Wolności i prawa polityczne.
82. Wolności i prawa ekonomiczne, socjalne i kulturalne.
83. Środki ochrony wolności i praw.
84.Obowiązki człowieka i obywatela.
85.Źródła prawa w RP.
86.Zgromadzenie Narodowe - charakterystyka, kompetencje.
87.Sejm - struktura; kompetencje; tryb i zasady działania; charakter; podstawowe funkcje.
88.Poseł.
89.Senat - struktura; kompetencje; tryb i zasady działania; charakter; funkcje.
90. Senator.
91.Kadencja Sejmu i Senatu.
92.Rola Prezydenta w procesie stanowienia prawa.
93.Prezydent RP - kreowanie; zakres kompetencji; prerogatywy.
94.Rada Ministrów - zadania i kompetencje, struktura,
95.Rada Ministrów - tryb tworzenia i dymisji.
96.Prezes Rady Ministrów - zadania, charakter prawny.
97.Administracja rządowa; centralna i terenowa.
98.Samorząd terytorialny - istota, charakter, jednostki; struktura, zadania i kompetencje;
99.Pojęcie centralizacji; decentralizacji; koncentracji i dekoncentracji w administracji publicznej.
100. Nadzór nad działalnością organów samorządu terytorialnego w Konstytucji RP.
101. Trybunał Stanu - Struktura, zadania, tryb pracy.
102. Trybunał Konstytucyjny - struktura, zakres kompetencji, tryb postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym, skarga Konstytucyjna.
103. Procedura badania konstytucyjności prawa.
104. Rzecznik Praw Obywatelskich - cele, zadania, możliwości prawne.
105. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - cele, zadania, struktura, historia.
106. Najwyższa Izba Kontroli - cele, struktura, zakres kompetencji.
107. Stany nadzwyczajne w Konstytucji RP.
108. Prawa i wolności człowieka i obywatela w stanach nadzwyczajnych.
109. Prawo miejscowe - istota, organy prawotwórcze, charakter prawa miejscowego.
110. Ustrój terytorialny RP w świetle Konstytucji.
111. Istota kontroli i nadzoru w świetle Konstytucji i doktryny.
112. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej i PRL po II wojnie światowej. 1944 -1950- 1952- 1989;
113. Tryb zmian w Konstytucji.
114. Stany nadzwyczajne w Konstytucji RP.
115. Istota partii politycznych i konstytucyjne ograniczenia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MatMaz




Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PrZeMyŚl

PostWysłany: Śro 14:14, 21 Kwi 2010    Temat postu:

noo i dalej weź się człowieku ryj z pytaniami itp... masakra Mr. Green

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rose123




Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 10:56, 22 Kwi 2010    Temat postu:

dziękuję Smile)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lpiw




Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:44, 22 Kwi 2010    Temat postu:

mam pytanie, którego jest ten TORTURY FIZYCZNO-UMYSŁOWE zerówkowy z konstytucyjnego sys organów państwowych??? i to bedzie w formie opisowej czy test? jeżeli ktoś wie , prosze o szybka odpowiedz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stiven




Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: LASZKI

PostWysłany: Czw 18:07, 22 Kwi 2010    Temat postu:

z tego co mi wiadomo to ma byc ustna zerówka

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asiula87




Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: okolice Przeymśla

PostWysłany: Śro 12:35, 28 Kwi 2010    Temat postu:

z tego co mi wiadomo zerówka może być ustna i pisemna. Jak kto woli Laughing a może ktos ma już opracowane odpowiedzi do konstytucji??? jesli tak to prosze podzielcie sie Shocked

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MoLoKo




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 12:49, 28 Kwi 2010    Temat postu: ????

ale to będzie test???

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MadziaM
Moheratorek



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 67
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Przemyśl / Kupiatycze

PostWysłany: Śro 14:21, 28 Kwi 2010    Temat postu:

z tego co mówił dr to ma być test jednokrotnego wyboru i podał jeszcze jakieś zagadnienia na zerówkę tylko nie wiem czy to są dodatkowe czy tylko te będą Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MoLoKo




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:06, 28 Kwi 2010    Temat postu:

to czy byłby ktoś tak uprzejmy wrzucić te dodatkowe zagadnienia?????

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MadziaM
Moheratorek



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 67
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Przemyśl / Kupiatycze

PostWysłany: Śro 17:35, 28 Kwi 2010    Temat postu:

pojęcie demokracji; organu; klasyfikacja quorum w naszym systemie prawnym; formy uzewnętrzniania woli (pośrednie); pojęcie kadencji; mandatu (prawo wyborcze); pojęcie samorządu terytorialnego; kontroli i nadzoru.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MoLoKo




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:46, 28 Kwi 2010    Temat postu:

thx Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asiula87




Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: okolice Przeymśla

PostWysłany: Śro 17:55, 28 Kwi 2010    Temat postu:

mnie sluchy doszły żę ma byc kilka odpowiedzi do każdego pytania . więc jak to wkońcu ma wyglądać ta zerówka u niego???? prosze o odpowiedz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MadziaM
Moheratorek



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 67
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Przemyśl / Kupiatycze

PostWysłany: Śro 18:03, 28 Kwi 2010    Temat postu:

ostatnio powiedział, że będzie test jednokrotnego wyboru więc chyba tak będzie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asiula87




Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: okolice Przeymśla

PostWysłany: Śro 18:05, 28 Kwi 2010    Temat postu:

jeśli jednokrotnego wyboru to kamień z serca Laughing odrazu lepiej. Dzieki za info

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MadziaM
Moheratorek



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 67
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Przemyśl / Kupiatycze

PostWysłany: Śro 18:06, 28 Kwi 2010    Temat postu:

hehe każdemu chyba lepiej Mr. Green

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MatMaz




Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PrZeMyŚl

PostWysłany: Czw 12:29, 06 Maj 2010    Temat postu:

a kiedy ma być ta zerówka??

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MadziaM
Moheratorek



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 67
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Przemyśl / Kupiatycze

PostWysłany: Czw 18:00, 06 Maj 2010    Temat postu:

12 maja ale na zerówkę mogą się zapisać tylko osoby ze 100% obecnością.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asiula87




Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: okolice Przeymśla

PostWysłany: Czw 20:01, 06 Maj 2010    Temat postu:

a mnie słych doszły zę nie ze 100 procentową , kiedyś zbierał obecności i mowił że ci co tego dnia byli na zajeciach mogą iść na zerówke

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MatMaz




Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PrZeMyŚl

PostWysłany: Pią 6:29, 07 Maj 2010    Temat postu:

noo i sprzeczne info Mr. Green ja wlasnie wczoraj sie dowiedzialem o egz Smile no nic moze ktos poda tutaj jeszcze dokladniej jak z ta zerówkąWink z reszta jutro wyklady dla niektórych:)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.wspia2009.fora.pl Strona Główna -> Notatki, pomoce i inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin